[ZAMKNIJ]

CZARNA KSIĘGA
NARUSZEŃ PRAWA
JUŻ 3274 PRZYKŁADÓW
Aktualności - Powrót do listy
Oświadczenie SPiPFB w sprawie działań MF wobec obywateli Polski nierespektujących zakazu uczestnictwa w zagranicznych grach hazardowych
27 Listopada 2014

Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPiPFB) z uwagą przygląda się ostatnim działaniom Ministerstwa Finansów oraz Służby Celej, które są efektem rozrostu czarnego rynku gier hazardowych w Polsce. Rozumiemy, że Ministerstwo Finansów wykonując ustawowe zadania organu nadzorującego gry hazardowe w Polsce, w ten sposób dba o interes budżetu państwa. Jest to szczególnie istotne w kontekście strat jakie rokrocznie ponosi skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością hazardową prowadzoną na terenie Polski w sieci Internet (około 4,5 mld złotych obrotu rocznie).


Jednakże zdaniem SPiPFB reprezentującego 100% legalnej branży bukmacherskiej online w Polsce, działania te nie zażegnają skutecznie problemu. W pełni popieramy działania na rzecz egzekwowania prawa, jednak w tym przypadku starania Ministerstwa Finansów są jedynie doraźną reakcją na efekty zaistniałej sytuacji. Tym samym zamiast w źródło problemu uderzają w obywateli i nie rozwiązują problemu.


[CZYTAJ CAŁOŚĆ - DOKUMENT PDF]

 
Członkowie Stowarzyszenia
Fortuna zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
Wzajemne Zakłady Bukmacherskie Milenium Sp. z o.o.
Totolotek S.A.