[ZAMKNIJ]

CZARNA KSIĘGA
NARUSZEŃ PRAWA
JUŻ 3274 PRZYKŁADÓW
Publikacje prasowe i internetowe
Next.gazeta.pl (autor: Piotr Skwirowski, tytuł: "Rusza blokowanie domen internetowych w Polsce. To nowy rozdział w naszej historii")
30 Czerwca 2017
Zdaniem legalnych bukmacherów nowe przepisy pomogą ograniczyć szarą strefę na rynku gier i zakładów internetowych. - Oczekujemy, że po 1 lipca nastąpi znaczący postęp w ograniczaniu szarej strefy oraz naprawie sektora zakładów wzajemnych w Polsce - nie kryje tych nadziei Marta Kostka, prezeska Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

Według szacunków szara strefa przekracza tu... 90 proc. Wartość obrotów na tym rynku to ponad 5 mld zł. Tylko nie więcej niż 10 proc. przypada na legalnie działające firmy. Wystarczy powiedzieć, że do niedawna dwóch największych operatorów gier losowych w Polsce, Bet365 i Bet-at-home, miało ponad 50 proc. rynku. Ten pierwszy ogłosił jakiś czas temu, że wycofuje się z Polski. Domeny tego drugiego znalazły się w rejestrze stron zakazanych.

- Niestety lista portali w rejestrze wciąż nie jest kompletna. SPiPFB oczekuje, że zostanie ona niezwłocznie uzupełniona o wszystkie witryny operatorów działających w Polsce bez licencji Ministerstwa Finansów. Co więcej, gdy tylko pojawią się kolejne przypadki naruszeń polskiego prawa w tym zakresie, Rejestr należy na bieżąco aktualizować - mówi Marta Kostka.

Nielegalni bukmacherzy nie płacili w Polsce podatków, nie opłacali licencji i pozwoleń. Mieli więc przewagę konkurencyjną nad legalnymi bukmacherami.
 
Członkowie Stowarzyszenia
Fortuna zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
Wzajemne Zakłady Bukmacherskie Milenium Sp. z o.o.
Totolotek S.A.